Redmi yeni telefonunu kar etmeden maliyetine satacak, işte bu yüzden rakipsiz

Xiaomi‘nin alt markası Redmi, orta segmentte yüksek performans vadeden yeni akıllı telefonu Redmi Turbo 3‘ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu cihaz, Qualcomm’un Snapdragon 8s Gen 3 yonga setini barındırıyor ve bu da onu güçlü bir seçenek haline getiriyor. Ancak, Redmi’nin genelde sunduğu ultra bütçe dostu fiyat etiketlerini bekleyenler, bu sefer biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Redmi’nin Genel Müdürü Wang Teng, yaptığı bir açıklamada, Snapdragon 8 serisi işlemcilerin yüksek maliyeti nedeniyle Redmi Turbo 3‘ün 2000 yuanın (yaklaşık 290$) altında bir fiyatla satılmayacağını belirtti. Özellikle, bu yonga setlerinin cihazın en pahalı bileşeni olduğunu ve geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip cihazların bile fiyatlarının 2300 yuanın (yaklaşık 324$) üzerinde olduğunu vurguladı.

Redmi Turbo 3‘ün tasarımı ise oldukça dikkat çekici; düz bir yapıya, hafif yuvarlatılmış köşelere, metal bir çerçeveye ve arka yüzde iki belirgin kamera kesimine sahip. Cihaz, 7.8mm kalınlığında ve 179 gram ağırlığında oldukça ince ve hafif bir yapıda. AMOLED ekranı 1.5K çözünürlüğe sahip ve çerçeveleri oldukça ince.

Redmi yeni telefonunu kar etmeden maliyetine satacak, işte bu yüzden rakipsiz

16GB RAM ve 1TB depolama alanı seçenekleriyle gelecek olan Redmi Turbo 3, AnTuTu gibi performans testlerinde yüksek puanlar alıyor ve özellikle Rage Engine 3.0 yazılım optimizasyonu sayesinde uzun süreli oyun performansında üstün bir deneyim sunuyor.

Pil kapasitesi henüz netleşmese de, cihazın yaklaşık 5000mAh kapasiteli bir pil ile ve 90W hızlı şarj desteği ile gelmesi bekleniyor. Kamera özellikleri tam olarak açıklanmamış olsa da, cihazın muhtemel olarak Poco F6 olarak yeniden markalandırılacak versiyonuna dayanan söylentilere göre 50MP ana sensör, 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro lens içereceği tahmin ediliyor. Bu donanım ve özelliklerle Redmi Turbo 3, performans odaklı kullanıcılar için cazip bir seçenek olmaya aday görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x